0 501 649 501
lokalizacja
Aktualności:

Złoty partner NOWY STYL 2010 2009 2008

W 2010, 2009,2008 roku Ekostylowi został przyznany tytuł ZŁOTY PARTNER marki Nowy Styl.

więcej
Ergonomia
Wybierz krzesło ergonomiczne dla siebie.

fotele_ergonomia_siedzeniaErgonomiczne krzesło lub fotel to podstawowy element  wygodnego, zdrowego miejsca pracy. 
Taki mebel zapewni Ci  zdrowe warunki do efektywnego wykonywania określonego rodzaju pracy - zmniejszy obciążenie kręgosłupa  i wysiłek konieczny do utrzymania poprawnej pozycji ciała, zapewni niezakłócone krążenie krwi w udach i pozwali na  swobodne ruchy bez nadmiernego wysiłku.

Specjaliści zgodnie twierdzą, że nie ma uniwersalnych parametrów i cech ergonomicznego krzesła czy fotela, tak jak nie istnieje jedno, uniwersalne krzesło, odpowiednie dla wszystkich ludzi, na  każdym stanowisku pracy. Ludzie i rodzaje wykonywanych zadań różnią się między sobą. dlatego krzesło lub fotel odpowiedni dla jednej osoby może być zupełnie nieprzydatny dla kogoś innego. 

Innymi słowy ergonomiczne krzesło to takie, które pasuje do Twojego ciała, do wykonywanej przez Ciebie pracy, które Ci się podoba i na którym czujesz się komfortowo. Ustaw swoje krzesło. 

Kupiłeś nowe krzesło lub "przesiadłeś" się na inny model? Zadbaj o odpowiednie ustawienie swojego krzesła.

Odpowiednio ustawione krzesło zapewni Ci właściwe wsparcie i zwiększy komfort pracy. Siedząc powinieneś cały czas czuć, iż Twoje plecy – zwłaszcza w okolicy lędźwiowej, są wygodnie podparte. Krzywizna oparcia powinna dopasować się do kształtu Twojego kręgosłupa. Stopy powinny swobodnie i pewnie opierać się o podłoże, a uda powinny być równoległe do podłogi.
Wysokość siedziska.

1. Na początek stań przodem do krzesła i sprawdź, czy siedzisko jest ustawione tak, iż jego  przednia krawędź znajduje się tuż poniżej kolan. Jeśli tak nie jest to usiądź na krześle i ruszając w górę dźwigną podnośnika, którą znajdziesz po swojej prawej stronie, pod siedziskiem ustaw właściwą wysokość krzesła.

2. Usiądź na krześle i sprawdź, czy ciężar ciała rozkłada się równomiernie na całej powierzchni ud i czy uda są ustawione równolegle do podłogi. 

3. Ustaw siedzisko, tak aby kąt między udem a podudziem (łydką)  był lekko otwarty (pomiędzy  90º a  115º), a całe stopy opierały się swobodnie o podłogę. Wysokosć siedziska ustawisz siedząc na krześle i ruszając w górę dźwigną podnośnka, którą znajdziesz po swojej prawej stronie, pod siedziskiem.

4. Usiądź przy biurku i sprawdź, czy Twoje łokcie są na wysokości blatu. Jeśli nie, to dostosuj wysokość blatu. Jeśli Twoje biurko ma stałą wysokość i znajduje się zbyt wysoko to podnieś siedzisko krzesła, a stopy oprzyj na podnóżku.

Ceny zamieszczone na stronie fotele.rzeszow.pl nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego czy też prawa handlowego i nie jest ofertą w rozumieniu art.66 Kodeksu Cywilnego.